Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Relacja ze spotkania autorskiego z Magdaleną Majcher 27.04.2023 r. w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki

Utworzono dnia 05.05.2023
 
27 kwietnia Gminna Biblioteka Publiczna w Przystajni zorganizowała spotkanie autorskie z Magdaleną Majcher. Wydarzenie odbyło się dzięki realizacji projektu Dyskusyjne Kluby Książki w województwie śląskim i zostało dofinansowane ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Magdalena Majcher to polska pisarka, blogerka i copywriterka, autorka uwielbianych przez czytelniczki powieści obyczajowych, poruszających tematykę społeczną i historyczną.

Magdalena Majcher urodziła się w 1990 roku w Czeladzi w województwie śląskim.  Obecnie mieszka w Katowicach. Swoją przygodę z pisaniem rozpoczęła podczas urlopu macierzyńskiego. Po urodzeniu swojego drugiego syna podjęła decyzję o rezygnacji z pracy na etacie. Czas urlopu macierzyńskiego postanowiła wykorzystać na znalezienie zajęcia, które naprawdę będzie sprawiało jej przyjemność.

Zadebiutowała powieścią "Jeden wieczór w Paradise", wydaną w 2016 roku. Opowiada w niej historię 36-letniej Magdy, która przez wiele lat próbowała bezskutecznie ożywić swoje małżeństwo, a pewnego dnia postanawia pomyśleć o sobie, zaś los sprawia, że w klubie spotyka swoją dawną miłość. Książka, poruszająca temat zdrady i problemów małżeńskich, spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony czytelników.

W kolejnej powieści, zatytułowanej "Stan nie!błogosławiony", autorka porusza temat aborcji, opowiadając o trudnych wyborach i dylematach towarzyszących przyszłym rodzicom. Następne tytuły, jakie wyszły spod pióra Magdaleny Majcher, to "Matka mojej córki", "W cieniu tamtych dni", "Cud grudniowej nocy", "Jeszcze jeden uśmiech", "Dzień, w którym cię poznałam" oraz "Port nad zatoką". Na swoim koncie autorka ma też cykle: "Wszystkie pory uczuć", "Saga nadmorska" oraz "Osiedle Pogodne". 
Magdalena Majcher otrzymała nominację do Bestsellerów Empiku 2022 za "Małe zbrodnie" w postaci audiobooka.
"Najgorszy dom" otrzymał w tym roku nominację do Nagrody Wielkiego Kalibru. Zwycięzców poznamy w czerwcu podczas Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2023.

 

Ostatnią jej powieścią jest właśnie wydana "Doktórka od familoków". To oparta na faktach powieść o lekarce Jolancie Wadowskiej-Król, "śląskim Czarnobylu" , skutkach mieszkania w pobliżu zakładów przemysłowych i ołowicy u dzieci. Na spotkaniu autorka zdradziła nam wiele szczegółów na temat tej choroby i jej skutków, które odczuwalne są przez pokolenia. A konsekwencje ołowicy są nie tylko zdrowotne ale i społeczne. Po szczegóły zapraszamy do książki.

Książka zbiera doskonałe recenzje. A to jedna z nich:

"Autorka książki, Magdalena Majcher stworzyła fabularyzowany reportaż o lekarce-bohaterce, której udało się uratować setki rodzin, zapewniając im godne warunki życia z dala od sąsiedztwa trującego ich ołowiu. Tę książkę czyta się bardzo dobrze i wielokrotnie zbiera się szczękę z podłogi" – taka recenzja ukazała się na Granice.pl.

 

Autorka stworzyła na spotkaniu ciepłą, swojską atmosferę. Opowiedziała o swoich ciekawych doświadczeniach w pisaniu tekstów reklamowych. Obecnie nie pracuje już jako copywriterka. Skupiła się tylko na pisaniu książek. Jak dowiedzieliśmy się na spotkaniu na następną powieść trzeba poczekać do czerwca.

Spotkanie zakończyły autografy i wspólne zdjęcia.

Dziękujemy wszystkim miłośnikom czytania za liczne przybycie i zaangażowanie.

 

 

 

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

Spotkanie autorskie z Magdaleną Majcher 27.04.2023 r.

Utworzono dnia 05.05.2023, 12:59

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 43

W poprzednim tygodniu: 126

W tym miesiącu: 322

W poprzednim miesiącu: 712

Wszystkich: 19040