Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

I po rajdzie... 30 km i 78 uczestników

Utworzono dnia 25.06.2024

Pierwszego dnia wakacji biblioteka zorganizowała rajd rowerowy "Odjazdowy Bibliotekarz". Tym razem wybraliśmy się do miejscowości Kamińsko, do Parku Krajobrazowego "Lasy nad Górną Liswartą". 

I tu otwieramy listę podziękowań:

Pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom sobotniego rajdu za tak liczną obecność mimo kropiącego jeszcze na starcie deszczu. Potem pogoda była coraz lepsza. Policzyłyśmy dokładnie i pojechało nas w końcu 78 osób. 30 km pokonane. Gratulujemy wytrwałym uczestnikom!

Dziękujemy uczestnikom za okazywaną pomoc, miłą atmosferę na rajdzie oraz utrzymanie dyscypliny, dzięki czemu udało się jechać w grupach i bezpiecznie dojechać do mety. 

Szczególne podziękowania ślemy do prezesa i łowczych z Koła Łowieckiego "Węglarz" w Kamińsku, którzy ugościli tak liczną grupę. Łowczy opowiedzieli o tym, czym zajmuje się Koło Łowieckie i przestrzegli przed wilkami żyjącymi w tutejszych lasach. Mogliśmy zwiedzić klimatyczny domek myśliwski i zgromadzone tam pamiątki.

Serdecznie dziękujemy Pani Annie Ogórek za opowiedzenie historii tablicy umieszczonej na jej "Domu pod Modrzewiami". Tablica upamiętnia pacyfikację hitlerowską mieszkańców Kamińska w 1944 r., która miała miejsce właśnie w tym miejscu, a dokładniej w miejscu stojącego obecnie naprzeciwko krzyża.   Niemcy zamordowali 15 mieszkańców w odwecie za pomoc partyzantom. Ofiary pochowane są w zbiorowej mogile wojennej na cmentarzu w Ługach-Radłach.

Ogromne podziękowania kierujemy także do sponsora,  lokalnej firmy "Ubezpieczenia Małgorzata Maźniak". Agencja ubezpieczeniowa zasponsorowała wszystkim uczestnikom ubezpieczenie NNW . Pani Małgorzata Maźniak była obecna w rynku na starcie rajdu i z życzeniami bezpiecznej imprezy wręczyła uczestnikom gadżety promocyjne.

Zwiedziliśmy na Kamińsku nowe osiedle zlokalizowane w lasach, nazywane zwyczajowo "Manhattanem". Wielu mieszkańców naszej gminy było zaskoczonych stopniem rozbudowy Kamińska.

Dyrektor biblioteki pokazała także dwa miejsca, w których w XIX wieku działały młyny wodne. Są to informacje niedawno ustalone w wyniku poszukiwań materiałów dotyczących naszej gminy. Dlatego nie funkcjonują jeszcze w powszechnej świadomości. Była więc okazja aby promować nasze lokalne dziedzictwo.

Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali szelki odblaskowe, aby w tym i w kolejnych rajdach być dobrze widocznym.

Kilka fotek już wrzucam a na profesjonalną fotorelację od Krzysia trzeba będzie poczekać....

 

Rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz 22 czerwca 2024

Utworzono dnia 27.06.2024, 10:48

Kalendarium

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 85

W poprzednim tygodniu: 111

W tym miesiącu: 336

W poprzednim miesiącu: 546

Wszystkich: 19600