Jak korzystać z biblioteki w czasie pandemii

Aktualizacja: Od 1 marca 2022 r. nie ma limitu osób w bibliotece. Obowiązują maseczki i dezynfekcja rąk przed przeglądaniem księgozbioru.

Szanowni Czytelnicy!

W nowej rzeczywistości spowodowanej epidemią obowiązują nowe zasady korzystania z biblioteki:

1.Zapraszamy pojedynczo.

2. Zwracane książki proszę podpisać. Pojemnik na zwracane książki znajduje się przez wejściem do biblioteki i jest odpowiednio opisany. Zwracane książki podlegają kwarantannie (obecnie 3 dni).

3. Zaleca się telefoniczne lub poprzez katalog online zamawianie książek, żeby skrócić czas obsługi czytelnika.

4. Przywrócono wolny dostęp do półek - czytelnicy sami wybierają książki po zdezynfekowaniu rąk.

5. Prosimy o przestrzeganie zaleceń sanitarnych (maseczki, dezynfekcja rąk na miejscu) w celu wzajemnej ochrony.

6. Apelujemy o niezabieranie książek do szpitali i przychodni lekarskich

Prosimy o zrozumienie i przestrzeganie powyższych zasad. Zostały one opracowane zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego, Biblioteki Narodowej oraz Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

Akcja biblioteki w czasie pandemii: dzielimy się książkami. Zakończona w 2021 r. z powodu wyczerpania puli książek. Czytelnicy skorzystali z kilkuset książek.

Rozumiemy, że  wielu z Was nie może żyć bez książek ale niektórzy obawiają się przychodzić do biblioteki z powodu trwającej pandemii.

Dlatego dzielimy się z Wami książkami wycofanymi ze zbiorów bibliotecznych.  Lub podarowanymi przez różnych darczyńców: prywatnych i instytucjonalnych.

Książki są wystawione przed wejściem do biblioteki  w oznaczonym pojemniku.

Bezpłatnie, bez oddawania, bez zgłaszania bibliotekarzowi!